جشنواره صالح در آینه خبرگزاری تسنیم

جشنواره سینمایی صالح؛ ویژه طلاب، دانشجویان و استادان حوزه و دانشگاه، امروز در امامزاده صالح (ع) آغاز به‌کار کرد.

به گزارش وب سایت جشنواره فیلم صالح به نقل از ؛ خبرگزاری تسنیم، جشنواره سینمایی صالح؛ ویژه طلاب، دانشجویان و استادان حوزه و دانشگاه، امروز در امامزاده صالح (ع) آغاز به‌کار کرد.

در ابتدای این مراسم پیام آیت الله جوادی آملی به جشنواره صالح نمایش داده شد.

آیت الله جوادی آملی در این پیام گفته است: همه طلاب و دانشجویان و دانشمندان دین و نظام و انقلاب اسلامی را پاس بدارند تا این امانت را به صاحب اصلی آن حضرت بقیةالله الاعظم برسانیم.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: به کمک خیال علم را به هنر درآوریم تا نظام خلقت عالمانه فهمیده شود.

حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی تولیت آستان مقدس حضرت صالح ابن موسی الکاظم (ع) و مدیر جشنواره گفت: امیدواریم این جشنواره فتح بابی برای حضور هنرمندان و فرصتی برای به تصویر کشیدن عبادات در اماکن مقدسه باشد.

وی هدف اصلی  از برگزاری این جشنواره را تبیین و توصیف دین و معارف اهل بیت (ع) برشمرد و گفت: ما برخی اوقات به اشتباه، معارف دین را از افراد و اشخاص دریافت می‌کنیم در حالی که شریعت و معارف دین از ثقلین (قرآن و عترت) گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی گفت: عزیزان روحانی و طلاب و همچنین دبیران آموزش و پرورش  و اساتید دانشگاه جامعه هدف ما قرار دارند. 

وی با بیان اینکه رسانه این رویکرد را دارد که معارف دین را در میان مردم ترویج کند، گفت: مبنای ما این است که تعمیقی در این مسیر به‌وجود بیاید تا شیوه زندگی و کرامات اهل بیت (ع) از قاب رسانه به تصویر کشیده شود.

به گزارش تسنیم، این جشنواره تا 15 اردیبهشت 1400 آثار هنرمندان را در دو بخش فیلم کوتاه و فیلم مستند با مضامین مذهبی دریافت خواهد کرد. اختتامیه این جشنواره در خرداد ماه سال آینده برگزار خواهد شد.هیئت داوران این جشنواره متشکل از هنرمندان مطرح خواهد بود.

پنج اثر در فیلم کوتاه با هزینه آستان مقدس سرمایه‌گذاری خواهد شد. به سه گروه خاص اعم از دبیران و طلاب و اساتید دانشگاه هزینه ساخت فیلم و حمایت انعکاس اثر ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *